Nyttige linker om lokalmat og reiseliv

Her finner du en oversikt over ulike aktører som arbeider innenfor lokalmat og reiseliv. Dette kan være offentlige aktører, matnettverk, reiselivsorganisasjoner med flere. 

  • De Historiske Hotel & Spisesteder - landsdekkende sammenslutning av historiske hotell og spisesteder www.dehistoriske.no 
  • Det Virkelig Gode Liv - unike hoteller og serveringssteder på Sør-Østlandet www.dvgl.no
  • Classic Norway - sjarmerende hoteller over hele Norge - www.classicnorway.no
  • De Kulinariske Steder - kurs og konferansessteder med fokus på mat - www.dekulinariske.no
  • Konferansehoteller.no - 13 unike og gode konferansehotell inntil 60 minutter fra Oslo - www.konferansehoteller.no
  • Konferansegårdene - gårder med fokus på konferanse og god mat - www.konferansegårdene.no 
  • Håndplukket - Håndplukket er særegne og personlige møtesteder i Norge - www.handplukket.no
  • Pure Hotels - bærekraftige og unike hoteller på vakre steder - www.purehotels.no
  • Unike Hoteller - unike hoteller med historisk sus - www.unikehoteller.no
  • Hanen - næringsorganisasjon innenfor bygdeturisme, gardsmat og innlandsfiske - www.hanen.no 
  • Bondens Marked - direkte salg fra bonden på ulike steder i Norge - www.bondensmarked.no 
  • Visit Norway - Norges offisielle reiselivsportal - www.visitnorway.no 
  • Lokalmatsenteret - distributør av lokalmat - www.lokalmatsenteret.no 
  • Regional Matkultur Agder Telemark - lokalmatnettverk for hele veridkjeden - www.regionalmatkultur.com  
  • Matmerk - offentlig aktør for profilering og kvalitetssikring av norsk mat og matproduksjon - www.matmerk.no  
  • Lokalmat.no - oversikt over lokalmat fra hele Norge - www.lokalmat.no